Duna Con

DUNACON - 3.7 až 5.7.2010
To nejlepší ze světa Duny spisovatele Franka Herberta!FESTIVAL FANTAZIE 2010: 1.7. - 11.7.2010 Chotěboř

Dunacon je již pravidelné setkání všech fanoušků výborné scifi ságy amerického spisovatele Franka Herberta, které se po světě prodalo několik desítek milionů výtisků. Frank ve svém díle vytvořil úžasnou a krásnou vizi budoucnosti, která se velmi odlišuje od zaběhlých pravidel a standardů žánru, a opravdu stojí za to uspořádat jednou za rok setkání všech fanoušků a příznivců. Frank bohužel opustil tento svět předčasně, a zanechal své klíčové dílo nedokončené. Představ o tom, jak má Duna vlastně skončit je mnoho, a každoročně vzniknou na Dunaconu při společných debatách další zajímavé varianty. A svým podílem může přispět každý - vítáni jsou jak ti, kdož se tak rádi nechávají unášet Frankovými představami, které nám ve své šestisvazkové sáze předložil, tak i nováčkové, kteří hledají nové, zajímavé a neotřelé zážitky. Těšit se můžete na bohatý program plný zábavných pořadů, který je podpořený zázemím největšího conu ve střední Evropě. Každý z účastníků předchozích ročníků bezesporu potvrdí, že o zábavu a legraci opravdu není nouze, ale na své si přijdou zejména milovníci jedné z nejlepších science fiction posledních let - famózní Duny!


1. Novinky aktuálního ročníku

a) Je na čase začít!
Dlouho jsme se přemlouvali, ale opravdu je nejvyšší čas začít připravovat další ročník. Zatím jsme tedy připravili aktualizaci webu, a také si s organizátory FF ujasnili pár základů ohledně místa, termínu atd. Dunacon se tedy letos uskuteční 4.7 a 5.7 2010, což je neděle a pondělí (v pondělí je státní svátek). Další novinky budou následovat.

b) Trvalá podpora

Hned na začátku musíme velmi poděkovat nakladatelství Baronet, které u nás knihy Franka Herberta vydává. Poskytují nám skvělou podporu a pomoc, především v podobě hodnotných knih jako cen do soutěží atd., a také nám pomáhají s propagací. Opravdu moc díky!

c) Nadějné spojení
Dunacon se dohodl na formálním spojení, nebo spíše spolupráci s další linií FESTIVALU FANTAZIE, a to s Klasikonem, který je zaměřený na klasickou knižní vědecko-fantastickou fikci. Je to skutečně spíše formální záležitost, dále budeme fungovat jako DunaCon, ale i tak si od tohoto slibujeme posílení naší pozice, zlepšení propagace, lepší odměny pro autory a přednášející a další výhody.

d) Přihlašování na FESTIVAL FANTAZIE spuštěno!
Již 23. 3. 2010 byla slavnostně spuštěna přihláška na FF2010. Přihlašovat se můžete tady. Pamatujte, je lepší se přihlásit s dostatečným předstihem a rezervovat si tak ubytování i další služby!

e) První programové vlaštovky
Začali jsme s prvním přípravami programu, je sice relativně brzy, ale program musí být do 30.4 kompletně znám. Zatím máme předběžně domluvenou jednu poznávací soutěž o hercích z Dunafilmů, dále přednášku o sběratelství všeho, co s Dunou souvisí, a také vlastní grafickou tvorbu z Duniverse ve formě zábavných kreací. Další budou následovat!

e) Známý celý program
Již je jasný celý programu DunaConu. Těšit se tak můžete na přednášky typu Duna a sex, Lékařská analýza života na Arrakis, ale také na soutěž Pevnost Arrakén nebo O poklad božského Imperáora. Celý program k nahlédnutí zde!

f) Propagace v médiích :-)
Děkujeme internetovým sci-fi magazínům Sarden a Neviditelný pes za zveřejnění našich propagačních materiálů. Dík patří také magazínu Mfantasy za vstřícný přístup a pomoc s propagací. Mfantasy nás požádalo o zveřejnění následující článku a plakátu, což samozřejmě rádi činíme.


2. Soutěž o volňásky

Soutěž o 2 volné vstupenky na jeden den FF 2010 bude vyhlášen i letos, o její přesné formě se ještě rozhodne později, jakmile se tak stane, dozvíte se o tomto zde, a také v novinkách. Sledujte tedy pozorně tyto stránky.


3. Program


Program DunaConu je velmi pestrý a každý fanoušek Duny si v něm nalezne jistě přesně tu svou část, která ho dokonale uspokojí. Každým rokem se snažíme program ještě více vylepšovat, abychom docílili jeho co největší kvality a co největší spokojenosti návštěvníků. Kompletní anotace budete moci postupně nalézt zde. Zatím pouze nástřel, podrobnosti ale budou postupně přibývat. Nač se tedy například můžete těšit letos?

- zábavné amatérské divadlo
- znalostní soutěž o hodnotné ceny (Např. Knihy nakladatelství Baronet)
- diskuze a besedy se zajímavými lidmi o ještě zajímavějších věcech z Dunivers
- přednášky na poutavá témata, letos například sběratelském fenoménu okolo Duny
- letos nás bohužel čeká pouze menší počet filmových děl, neboť FF je pořádaný legálně a tudíž musí zohledňovat i autorská práva na veřejné projekce, ale na prodlouženou verzi Lynchovy Duny včetně hodinových bonusových scén se pravděpodobně těšit můžeme
- a hlavně ZÁBAVA a LEGRACE!

Program se bude postupně měnit a upřesňovat, brzy se zde objeví přesnější nástin programu i s anotacemi a dalšími informacemi.

Pro ilustraci se můžete tady podívat na program loňského DunaConu, abyste si sami udělali o kvalitě pořadů obrázek.


4. O FESTIVALU FANTAZIE A DunaConu

Co je to Duna Con?
Duna Con je každoroční setkání fanoušků Duny Franka Herberta na FESTIVALU FANTAZIE v Chotěboři s bohatým a zajímavým programem, se skvělými lidmi a skvělou zábavou. Na DunaConu najdete mnoho přednášek, promítání filmů, soutěží a dokonce i fanouškovské divadlo na téma Duna :).

Kde se koná?

Celý FESTIVAL FANTAZIEe se koná v Chotěboři. FF je největším setkání fanoušků žánrů Scifi, Fantasy, Military a mnoha dalších oborů. Je to asi největší a nejkvalitnější akce svého druhu v Evropě. Chotěboř je druhým největším městem bývalého okresu Havlíčkův Brod, má necelých 10 tisíc obyvatel. Leží na Českomoravské vysočině v nadmořské výšce 519 m n.v., v těsné blízkosti Chráněné krajinné oblasti Železné hory. Je vzdálena 120 km od Prahy a 120 km od Brna, pro dopravu lze využít vlakové spojení přes Havlíčkův Brod. Pro vyhledání spojení lze využít organizační systém pro spolujízdu, který je součástí systému AMBERKdy se koná?
FESTIVAL FANTAZIE 2010 se koná ve dnech 1. 7. - 11. 7. 2010. A konkrétně Dunacon ve dnech 4.7 - 5.7 2010 - což je neděle, a pondělní státní svátek. Takže si každý z vás může dopřát doslova úžasný prodloužený víkend v Chotěboři.

Jak se přihlásit?
FF disponuje šikovným webovým systémem pro správu přihlášek. Systém nese název AMBER. Do tohoto systému se jednoduše registrujete (stejně jako například do emailu), a poté v něm vyplníte přihlášku na FESTIVAL FANTAZIE. Tam si vyberete přesně, na jaké dny se přihlásit, a jaké další doplňující služby požadujete. Získáte tak vstup na celý FESTIVAL FANTAZIE, a můžete se pohybovat po celém prostoru, kde se odehrává - což jinak řečeno znamená přístup na veškerý program, který probíhá ve dnech, kdy se přihlásíte. Jen to zvažte - každou denní hodinu od 8 hodin ráno až dlouho po půlnoci probíhá souběžně několik programových linií, filmy, PC, konzolové a deskové hry, i s spousta další zábavy! A to vše za nízké a přijatelné ceny!


Musím si zajišťovat ubytování, dopravu nebo stravování?
NE! Nemusíte. Jedete přece na dovolenou - a když dovolenou, tak se vším všudy. Přímo v přihlášce máte na výběr stravování v restauraci, ubytování v několika hotelích, ubytovnách a internátech, a můžete si zvolit i takové věci jako např. tričko. Stačí si tedy jen včas zarezervovat pohodlné ubytování, a nemusíte se o nic starat - na místě jen dostanete klíčky od pokoje!
Podívejte se na následující sekce z webu FF s přesnějšími informacemi:

Vstupné
Ubytování
Stravování
Pravidla účasti

Dopravu si tam také můžete objednat, ale zajišťována je jen z velkých měst - autobusem z Prahy, a někdy také z Plzně - dle počtu zájemců. Zároveň ale v AMBERu můžete využít systém pro organizaci spolujízd, a domluvit si tak dopravu. Více na webu FF v sekci Doprava

Rady a tipy k účasti
Heslem FF je fanoušci pro fanoušky, skutečně je pořádaný fanoušky na nekomerční bázi. Chotěboř není sice velkoměsto, ale i tak disponuje ideálním rozmístěním vhodných prostor, a přes všechny nesnáze je úžasné vidět, jak skvělou práci organizační tým FF kolem Vaška Pravdy odvádí. Nedá se samozřejmě čekat profesionální kongresové centrum, zaplacení herci atd. Určitě ale na FF naleznete spoustu dobrých přátel, kteří se tam pravidelně jezdí bavit v pohodové atmosféře, posedět v útulných hospůdkách a užít si skvělý program. Počet pořadů předčil pravděpodobně dokonce i WorldCon, a většinou ho připravují fanoušci, zapálení a odhodlaní co nejvíce vyzdvihnout právě svůj oblíbený žánr. Atmosféra na FF je skvělá, plná legrace, zábavy a pohody, a každý normální člověk, který není zvyklý na luxus pětihvězdičkových hotelů, si jí určitě užije.
Pro představu uvádíme odkazy na ohlasy loňského festivalu, které jsou plné reportáží, fotek a recenzí.

Je libo se nadlábnout?
V místě konání akce jsou přímo organizátory zajišťovány i takové věci, jako občerstvení a stravování. Jednak si můžete v přihlášce objednat stravování v blízké restauraci formou snídaní, obědů i večeří, ale také můžete navštívit jednu z útulných hospůdek, kde na vás čeká točené světlé i tmavé pivo (přímo z chotěbořského pivovaru, místní specialita kterou jinde neochutnáte!), můžete si tam dát grilovaný steak, klobásku, vyhlášené festivalovské tousty a spoustu dalších dobrot. Další výhoda je, že tyto hospůdky jsou zajišťovány přímo organizátory, takže jsou jednak blízko, a jednak nabízí velmi lidové ceny. Kromě toho se můžete těšit i na dvě grilovaná prasátka. Komu by ani tohle nestačilo, najde si jistě na místě vhodnou občerstvovnu podle svého gusta, neb v blízkém okolí jich je dostatek a částečný seznam je i na stránkách FF.

Informační služby
Na místě jsou zajišťovány i poměrně bohaté informační služby. Po celou dobu akce funguje centrální recepce, která řeší veškeré požadavky účastníků, co se týče přihlášek nebo čehokoliv jiného. Kdo má zájem o přístup na internet, může vždy využít veřejných počítačů, určených k tomuto účelu. V účastnických materiálech navíc dostanete praktickou brožurku, kde se dočtete všechny podstatné informace. Všude v prostorách festivalu je navíc dostatek informačních tabulí a nástěnek, a pokud by ani to nestačilo, ochotně vám poradí každý pořadatel, které snadno rozlišíte díky barevně odlišeným trikům. Více se můžete dočíst na webu festivalu.


5. Propagace a pomoc

DunaCon je akce od fanoušků pro fanoušky! Máte nějaký nápad na pořad do programu? Fantazii se meze nekladou - vždyť jsme přece na FESTIVALU FANTAZIE! Chtěli byste si vyzkoušet stát před publikem, jen tak nezávazně, pro zábavu, a ještě za to dostat honorář? Stačí se nám se svým nápadem svěřit, a my vám se vším pomůžeme - jen nám dáte pár informací, a nemusíte řešit nic jiného, než se v daném čase dostavit na místo! Neváhejte a použijte buďto kontaktní formulář nebo pište na email cort@alpaka.cz či na ICQ 169128879.

Pokud se nechcete aktivně zúčastnit programu, můžete nám pomoci i jinak, a to různou formou propagace!

Budeme vám všem vděční, když např. umístíte na svůj web odkaz na naše stránky, a vyvěsíte tam i náš banner.

Pokud máte možnost, velmi by nám pomohlo i umístění našeho propagačního článku na nějaký zpravodajský nebo informační server, v případě zájmu stačí napsat na kontakt výše.

Pokud by vás napadli jakékoliv další formy propagace, pomoci či byste nám prostě jen chtěli něco sdělit nebo se na něco zeptat, použijte prosím kontaktní formulář nebo pište na email cort@alpaka.cz. Také nám prosím napište o každém umístění našeho banneru nebo odkazu.


6. Další program festivalu
FESTIVAL FANTAZIE není pochopitelně jenom DunaCon. Je to obrovská akce, kde si svoje najde každý, kdo má jenom trochu rád něco z žánru fantastiky filmové, seriálové, literární, herní i jiné, dále z žánrů zaměřených na science-fiction a budoucnost, kosmonautiku a moderní technologie, fantasy a horor, mytologii a záhady, vojenství a historii... Na své si prostě přijde každý!

Velmi bohatý je například filmový program, který probíhá po celou dobu konání FF. V kině probíhají projekce skoro neustále, v některých programových místnostech se také objevují pravidelně filmy, a milovníci filmových děl si opravdu přijdou na své. Více informací o plánovaných projekcích nalezněte prosím zde

Na Festival Fantazie také často zavítají různí zahraniční i čeští hosté, ikony uměleckého světa, ať už spisovatelé, malíři či jiní umělci. Účastníci se s nimi mohou potkat na besedách a diskuzích, ale mnohdy i velmi neformálně nad skleničkou v baru. Letos je potvrzený zatím např. David Nykl, známý herec ze seriálu Stargate Atlantis, skvělý překladatel knih Terryho Pratcheta Jan Kantůrek, spisoval Vlado Ríša, Miroslav Žamboch i další. Více informací nalezněte prosím zde

Patříte-li k milovníkům her ve všech podobách, najdete na FF v podstatě svůj ráj. Na místě mají zastoupení všechny firmy, které na české herní scéně něco znamenají. Užívat si můžete nejmodernější hry na konzolích Xbox, Play Station i na počítačích. Tradičně obrovská je pak herna deskovek, kde je možné si půjčit nepřeberné množství různých her, jež zažívají v poslední době značný rozmach. A až se vám některá zalíbí, můžete si jí hned i koupit! Jste-li více pohybově založení, jistě oceníte bohatou her pro pohybovou konzoli Nintendo Vii nebo taneční automaty Dance Dance revolution.

Kromě toho samozřejmě můžete trávit čas na klasickém programu, který je opravdu neuvěřitelně pestrý, a je zaměřený od záhad, přes komiksy, sci-fi a fantasy filmy, knihy i seriály přes historii, vojenství, orient, až po takové lahůdky jako filmovou hudbu nebo bojová a taneční umění.

Kompletní rozmístění programových linií FESTIVALU FANTAZIE naleznete zde, tady se bude postupně objevovat aktuální program na každý den, a tu se pak budou postupně objevovat kompletní anotace všech pořadů, stačí si jen vybrat.


7. Klasikon
Klasikon je naše tzv. mateřská linie. Je to další linie Fesivalu fantazie, jako taková má samozřejmě svůj vlastní web a připravuje vlastní program. Zaměřuje se na starou dobrou knižní scifi. Do této oblasti spadají témata jako Honor Harrington, Wing Commanderu a nově i Perry Rhodan. Duna se s Klasikonem spojila formálně jednak proto, že je to klasika ze všech nejklasičtější, a také proto, aby získala na významu a velikosti.

Klasikon připravuje Jaroslav Kubát alias Ertai, viz níže pořadatelský tým. O tom, jaké připravuje novinky pro letošek, se budete moci postupně dočíst tady.
Za zmínku jistě stojí, že na webu provozuje Klasikon dokonce e-shop, kde je možné si objednat triko na památku zesnulého mistra žárnu, sira A.C. Clarka.

O tom, jaký program se chystá pro letošek, se budete moci postupně dočíst zde, a kompletní anotace budou časem k dispozici tady.


8.Pořadatelé DunaConu

Pořadatelský tým DunaConu se za několik let pořádání zformoval v následující podobě:


Vedoucí linie: Cort
Email: cort@alpaka.cz
ICQ: 169 128 879
Info: Tento ročníku Dunaconu nejspíše také poslední v této funkci, myslím si že je na čase dát prostor někomu jinému.
_______________________________________________________________

Zástupce vedoucího linie: Face Dancer
Email: fdancer@gmail.com
ICQ: 294 567 468
Info: Původní a prvotní vedoucí linie, kterému vděčíme za to, že Dunacon vůbec je. Také skvělý bavič, grafik a kreslíř, který vždy něčím překvapí.
_______________________________________________________________


Webmaster: SGS
Email: SGS@alpaka.cz
ICQ: 218 504 714
Info: V podstatě prezident neoficiálního fanklubu Franka Herberta v Čechách a na Slovensku, celý ho naprogramoval a z velké části také vymyslel, bohužel se však celý projekt dostal do útlumu díky nepříliš velkému zájmu veřejnosti.
_______________________________________________________________


Vedoucí klasikou a částečný zástupce šéfa linie: Ertai
Email: TleilaxErtai@centrum.cz
ICQ: 320-939-048
Info: Zvláštní bytost, která se vyskytne jen jednou za dlouhý čas :-). Je schopen vypít prakticky cokoliv co teče (a obsahuje alkohol, vodou by se otrávil!). Hm, musím si dávat pozor, v podstatě také můj nadřízený :-) Takže také jeden z největších znalců reálií Duny a sběratel všeho, co se okolo ní mihne...
_______________________________________________________________
Další ansámbl stálých účinkujících:
Hannibal
Wix
Chinchila
Malkav
a další...

Pokud máte jakýkoliv dotaz nebo připomínku, neváhejte se obrátit na někoho z nás, rádi Vám pomůžeme. A pokud byste chtěli také vystupovat v programu, ozvěte se, určitě se domluvíme. A POZOR, je to relativně slušně placené!


9.Fórum a diskuze
Přijde nám zbytečné zakládat zvláštní diskuzní fórum, kde by stejně bylo mrtvo, lepší bude využít fóra na fanklubu Franka Herberta, do kterých se můžete jednoduše dostat tak, že se nahoře přihlásíte. Pokud nemáte účet, stačí si ho zdarma vytvořit, je to velice jednoduché. Věříme také, že toto snad trochu pomůže oživit poměrně stagnující ruch a debaty v rámci fanklubu.


10. Minulé ročníky

Zde si můžete prohlédnout fotografií, plakátů, bannerů a reportáží z minulých ročníků DunaConu a udělat si tak sami obrázek o atmosféře a zábavě, která v Chotěboři nikdy nechyběla.

Plakát DunaConu 2008

Leták DunaConu 2008

Banner conu 08Reportáž z DunaConu 2007

Fotogalerie z DunaConu 2007

Bannery DunaConu 2007Plakát DunaConu 2007

Reportáž z DunaConu 2006


Fotogalerie z DunaConu 2006

Plakát DunaConu 2006

Banner DunaConu 2006


Sami si tedy můžete udělat obrázek o tom, jak to minulý ročník vypadalo. A my všichni se budeme těšit znovu na shledanou na dalším ročníku DunaConu v Chotěboři!
_______________________________________________________________
SPOLUPRACUJEME
 tecka Úvodní stránka
 tecka Registrace
 tecka O fanklubu
 tecka Pravidla Fanklubu
 tecka DunaCon

 tecka Kontakt

 tecka Co je to Duna?

 tecka Dune.cz
 tecka Duna-online
 tecka Festival FantazieBaronetJméno:

Heslo: